Your cart is currently empty!
2023 Sunglasses For Men
$55.00
Description
Note, it’s on sale, excluding boxes.




































Additional information
| Weight | 0.070 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Brand Name | ZUIDID |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Scenarios | TRAVEL |
| Gender | MEN |
| Style type | square |
| Model Number | Sunglasses 874 |
| Item Type | EYEWEAR |
| Product Type | Sunscreen sunglasses |
| Department Name | ADULT |
| Frame Material | Wooden |
| Element type | Trendy and fashionable |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Lenses Material | TAC |
| Lenses Optical Attribute | MIRROR, Gradient, Photochromic, Anti-reflective, UV400 |
| Lens Height | 53mm |
| Lens Width | 62mm |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Eyewear Type | Sunglasses |
| Certification | weee |
| Features | Anti-UV Sunglasses, UV protection/decoration Sunglasses |
| UV protection rating | Uv400 Sunglasses |
| Production Year | The New Sunglasses |
| popular elements | fashion Sunglasses |
| crowd | Men women Sunglasses |
| quality | good quality Sunglasses |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |













Reviews
There are no reviews yet.