Your cart is currently empty!
KINGSEVEN New Polarized Sunglasses Women Driving
$79.00
Description











Additional information
| Weight | 0.136 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 8 × 7 cm |
| Brand Name | KINGSEVEN |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Scenarios | outdoor |
| Gender | MEN |
| Style type | square |
| Model Number | -LC755- |
| Item Type | EYEWEAR |
| Product Type | Sunscreen sunglasses |
| Department Name | ADULT |
| Frame Material | TR-90 |
| Element type | Basic Classic |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Lenses Material | TAC |
| Lenses Optical Attribute | polarized, MIRROR, Anti-reflective, UV400 |
| Lens Height | 47mm |
| Lens Width | 56mm |
| Eyewear Type | Sunglasses |
| Certification | CE |
| Choice | yes |












Reviews
There are no reviews yet.