Your cart is currently empty!
Men Photochromic Polarized Sunglasses
$109.00
772 in stock
Description
• Photochromic lenses :The lenses change color based on the amount of light, providing optimal vision in any lighting condition.
• Polarized lenses :The polarized lenses reduce glare and provide crystal-clear vision, making them perfect for outdoor activities like driving and fishing.
• UV400 protection :The lenses provide full protection against harmful UV rays, ensuring your eyes stay safe and healthy.
• Semi-rimless design :The semi-rimless design provides a stylish and modern look while also reducing the weight of the sunglasses.






















Additional information
| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 6 × 5 cm |
| Department Name | ADULT |
| Item Type | EYEWEAR |
| Brand Name | other |
| Model Number | BS4034 |
| Eyewear Type | Sunglasses |
| Style | Semi-Rimless |
| Frame Material | ALLOY |
| Lenses Material | Polaroid |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Lenses Optical Attribute | polarized, MIRROR, Gradient, Photochromic, Anti-reflective, UV400 |
| Lens Width | 65mm |
| Lens Height | 36mm |
| Origin | Mainland China |
| Gender | MEN |
| Choice | yes |













Reviews
There are no reviews yet.